Bilgiye Erişim Hakkımıza Sahip Çıkıyouz Wikileaks ile dayanışmaya çağrı

Alternatif Bilişim olarak Julian Assange ve Wikileaks ile dayanışmak için bir gösteri düzenliyoruz. 19 Aralık Pazar günü saat 14.00′de Taksim Meydanı Tramvay Durağı’nda buluşuyoruz.

Görüyoruz, duyuyoruz, biliyoruz… Susmuyoruz, ifşa ediyoruz…

Tüm dünya yaklaşık bir aydır adına diplomasinin 11 Eylül’ü dedikleri olayla sarsılıyor. Wikileaks’i terörist ilan edenler kabuslarının gerçek olmasının telaşıyla ordan oraya koşuşuyor. Gizledikleri bilgiler üzerine kurdukları iktidarlarının minik bir domino taşının çekilmesiyle nasıl yıkıldığını dehşetli gözlerle izliyorlar. E-postalarımıza, telefonlarımıza, hayatımıza sızan Big Brother, izlerken yakalanmanın acısıyla saldırıyor. Sansürü ellerinde kelepçe olarak tutanlar yine o bildik yöntemlere başvuruyorlar… Wikileaks’e erişmek suç oluyor, siteye erişim engelleniyor, yardım kanalları devletlerin baskısı ile kesiliyor, savaş suçlarını ifşa edenler vatan haini, diplomatik rezaletleri açıklayanlar terörist ilan ediliyor.

Fakat şimdi gözetleyenler de gözetleniyor. Düzeni kuranlar aynı düzene teslim oluyor; kendi silahı ile vuruluyor. Internet’in gücü ile bu ifşa durdurulamıyor. Tüm baskılar küresel dayanışma eylemleri ile yanıtlanıyor. Erişimi engellenmek istenen gizli bilgi ve belgeler dünyanın dört bir yanından yayınlanmaya devam ediyor.

Bugün bizi sokağa çıkaran bilmek isteyişimizdir. Devlet sansürünün bizi gerçeklerden koruduğunu bir kez daha söylemek içindir. Bilme hakkımıza, basın özgürlüğüne, kişisel hak ve özgürlüklerimize sahip çıkacağımızı beyan etmek içindir…

Biz görmeye, duymaya, bilmeye ve en çok söylemeye devam edeceğiz…

19 Aralık Pazar günü saat 14.00’de Taksim Meydanı Tramvay Durağı’nda buluşuyoruz.

Eylemimiz herkesin katılımına açıktır. Eylemde kullanacağımız maskeyi http://www.alternatifbilisim.org/data/files/guyfawkesmask.pdf adresinden indirebilirsiniz.

Alternatif Bilişim Derneği

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: