TGC web sitesi hacklendi…

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin web sitesini hackleyen internet korsanları bıraktıkları mesajda Türkiye’de basın özgürlüğünün gerilediği yönündeki açıklamaları protesto ettiklerini belirtti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) web sitesi, internet korsanları tarafından hacklendi. Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmasını protesto için düzenlenen yürüyüşü organize eden Gazetecilere Özgürlük Platformu’nun (GÖP) üyelerinden biri olan TGC, aynı zamanda Türkiye’deki en yaygın basın meslek örgütü olma özelliğini de taşıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, “İnternet sayfamıza girdiğimizde farklı bir mesajla karşılaştık ve kısa sürede duruma müdahale ettik” dedi. Olayın ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada ise, sitenin hacklenmesinin basın özgürlüğüne tahammülsüzlüğün yeni bir örneği olduğunu belirterek şu ifadelere yer verildi:

“Basın özgürlüğüne ve düşünceyi ifade özgürlüğüne tahammülsüzlüğün yeni bir örneğini yaşadık. Bu girişim Türkiye’de cezaevlerinde 68 gazetecinin tutuklu olmasını, gazetecilerle ilgili 2 bin dava ve 4 bin soruşturma açılmasını yok saymanın bir başka biçimidir. Basın özgürlüğü ve gazetecilerle ilgili baskılar konusunda 1946 yılından bu yana çalışan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, meslekteki her görüşten tüm gazetecileri kapsayan ve kucaklayan çalışmalarını sürdürmeye kararlıdır. Her türlü tehdit ve hedef gösterme, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni doğru bildiği yoldan döndürmeye yetmeyecektir.“ (radikal.com.tr)

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1042507&Date=10.03.2011&CategoryID=77

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: