Hedef kitleniz kadınlarsa internete buyrun!

IAB araştırmasına göre Türkiye’de internet kullanan kadınlar, çok yakın gelecekte erkekleri geride bırakacak.

IAB Türkiye İnternet Ölçümleri Araştırması’na göre Türkiye’de toplam 10 milyon 356 bin kadın internet kullanıyor. Bu sayı, tüm internet kullanıcılarının yüzde 43’ünü oluşturuyor.

İnternet kullanan kadın nüfusunun yüzde 69’u her gün veya haftada birkaç kez internete giriyor. Bunların yarıdan fazlası (yüzde 57) 12-24 yaş grubunda, yüzde 24’ü ise 25-34 yaşları arasında. 25 yaşın üstündeki yüzde 29’luk kitlenin (3 milyon kişi) hane alışverişinden sorumlu olduğu tespiti yapılıyor.

Kadınlar gerçek hayatta olduüğu gibi internette de sosyaller. Sosyal paylaşım ağlarını kullanan 7.4 milyon kadının yüzde 43’ü öğrenci, yüzde 32’si çalışan, yüzde 24’ü ise evde olan kadınlar. Sosyal medyayı en çok çevreleriyle haberleşmek için kullanan kadınlar, bundan başka kendilerine zaman kazandıracak çözümler bulmak ve danışmak için de internet siteleri, blog ve forumları kullanıyor.

Türkiye’de internet kullanan kadınların yüzde 38’i gazeteleri ve haberleri internetten izliyor, yüzde 29’u interneten dizi ve film izliyor.

Araştırmaya göre yüzde 29’luk ağırlığa sahip 12-24 yaşındaki kadınlar, yakın gelecekte kendi yaşlarındaki erkekleri gerek internette geçirilen zaman, gerekse online alışveriş açısından geride bırakacak.

(Büyütmek için tıklayınız)

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25194614/ (Erişim: 21 Mart 2011)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: