Nefret Suçları ve NefretSöylemi ile mücadeleye yönelik bir web portalı oluşturuldu!

Nefret Suçları Sosyal Ağı web portalı yayında. Ağ alt yapısı, nefret suçları mağdurları, aktivistler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının mücadelesinde haberleşme, bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla oluşturuldu.

Ağ alt yapısında özetle şu işlevler gerçekleştirilebiliyor: Özel profil oluşturma; Sitenin görünümünü ve bazı işlevlerini özel olarak değiştirme; Arkadaş ekleme ve davet etme; Grup oluşturma ve oluşturulan gruplara kişileri davet etme (grubu oluşturan kişi/kurum grubun moderatörü olarak atanıyor ve denetimi gerçekleştiriyor) veya katılma; grup üyelerine toplu mesaj ve duyurular; Üyelere özel roller atanması (Yönetici, Editör, Yazar, vb); Forum/tartışma alanı; Kişiye özel bloglar; Resim yükleme; Etkinlik takvimi oluşturma; Ağdaki gelişmelerin ana sayfada izlenmesi (Facebook’taki “Duvar” uygulamasının benzeri “feed” uygulaması); Özel notlar sayfası; Kişiye özel bildirim mekanizmalarının ayarlanması

Web sitesinin kullanımı, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda isteyen her kişi ve gruba açık ve ücretsizdir. Gruplar, coğrafi bölge, meslekler veya tematik alanlara göre oluşturulabilir.

Web portalının omurgası İngilizce olan bir site üzerinden geliştirildiğinden, henüz bazı işlevlerin çevirisi tamamlanmamış olup, önümüzdeki haftalarda tüm komutların Türkçe olarak gerçekleşmesi için çalışma yürütülmektedir.

Nefret Suçları Sosyal Ağı’na http://www.nefretme.net adresi üzerinden erişilebilecek. Sadece nefret suçları ve nefret söylemi konularında yayın yapan http://www.nefretme.org sitesi de haber, araştırma, rapor ve makale yazılarıyla yayınını sürdürecektir.

Web portalının kullanımına ilişkin sorularınız için teknik@nefretme.org adresini kullanabilirsiniz.

 Duyuru: Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe!

Reklamlar

One Response to Nefret Suçları ve NefretSöylemi ile mücadeleye yönelik bir web portalı oluşturuldu!

  1. […] Anayasa İstiyoruz” – Bianet Yeni Anayasa – Derya SAZAK – Milliyet Nefret Suçları ve Nefret Söylemi İle Mücadeleye Yönelik Bir Web Portalı Oluşturuldu! –… Türk’e Yalan Kürt’e Şiddet – Veysi SARISÖZEN – Günlük Orhan Pamuk’a […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: