Öğretmenler bakanlık kapısında klavye kırdı

İlköğretimde bilişim teknolojileri dersinin kaldırılmasını protesto eden öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı önünde klavye kırdı.

NTVMSNBC

ANKARA – Milli Eğitim Bakanlığı’nın bahçesinde bulunan Başöğretmen Anıtı önünde toplanan sendika üyeleri, burada ”Tamirci Değil Öğretmeniz”, ”Dersimizi Geri İstiyoruz” şeklinde slogan attı.

Öğretmenlerin elindeki, Atatürk’ün iki öğrenciye bilgisayar öğrettiğine ilişkin yapılan resim düzenlemesi dikkati çekti.

Burada yapılan açıklamada, 20 Temmuz 2010 tarihinde alınan karar uyarınca yapılan uygulamanın hem kendilerini, hem de öğrencileri mağdur ettiği görüşü ifade edilerek, ”Bilgisayar dersi kaldırıldığına göre öğrencilerin yeni adresi internet kafeleri olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı bu dersi kaldırırken öncesinde bir araştırma yapmış, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin görüşlerini almış mıdır?” ifadesine yer verildi.

Bilişim çağındaki dünyada bilişim teknolojileri dersini kaldırmanın doğru bir uygulama olmadığının savunulduğu açıklamada, çok yüksek puanlarla kazanılan bilgisayar öğretmenliği bölümünde okuyan öğretmen adaylarının da bu uygulamadan mağdur olduğu ifade edildi.

İlköğretim ve lise düzeyinde bilgisayar dersinin zorunlu, 2’şer saat olarak okutulması ve not ile değerlendirilmesinin talep edildiği açıklamada, ”Sendika olarak yaptığımız müracaatlarda dersin ‘serbest etkinlikler’ adı altında bu seneye mahsus işlenebileceği söylenmiştir. Peki bu seneden sonra bilgisayar dersi alma ihtiyacı ortadan kalkmış mıdır?” diye soruldu.

Açıklamada, ”Bu istek ve uyarılarımızın dikkate alınmadığı durumda, şu anda geliştirilen ve tüm okullarda uygulanacak olan Fatih Projesine biz bilgisayar öğretmenleri olarak şimdiden Fatiha okumaya hazırız” denilerek tüm katılımcılar Fatiha okumaya davet edildi.

Fatiha okunmasının ardından öğretmenler, sloganlar eşliğinde, yanlarında getirdikleri klavye ve mouse’ları fırlatarak kırdı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: