Öğrenci Kolektiflerine İnternette destek: “Sokağı özgür bırak”

olektifler internetten sesleniyor

“Sokağı özgür bırak” diyen Öğrenci Kolektifleri http://www.ozgurbirak.org isminde kurdukları siteyle kampanyayı daha çok kişiye ulaştırmayı hedefliyorÖğrenci Kolektifleri Metin Lokumcu’nun öldürülmesinin protesto edildiği eylemler nedeniyle tutuklanan arkadaşları için sokakta olmaya devam ediyor. “Sokağı özgür bırak” ismiyle kampanya başlatan kolektifler AKP faşizmine hedef olan tüm kesimlerle bir araya geliyor.“AKP’nin yüce adaleti…”
31 Mayıs günü Hopa’ya giden Tayip Erdoğan suyun ve yaşamın savunucuları tarafından protesto edilmiş, protestolar sırasında Metin Lokumcu polis tarafından öldürülmüştü. Metin Lokumcu’nun polis tarafından katledilmesi üzerine tüm Türkiye’de düzenlenen protesto gösterilerine polis saldırmıştı. Bu olaylar sırasında 200’e yakın kişi gözaltına alındı, 36 kişi ise tutuklandı.

Kolektifler internet sitelerinde şöyle diyor : “Tutuklamalar arasında Öğrenci Kolektifleri üyesi 10 arkadaşımız bulunuyor. Tüm Türkiye’de parasız eğitimi savunan, AKP’lilere, gittikleri her üniversiteyi, yumurtalarıyla dar eden, okumuş insan halkın yanındadır diyerek yoksul mahallelerde ders veren, doğayı, yaşamı savunan ve bir öğretmenin öldürülmesine üniversiteli olmanın aklı, vicdanı ve insanlığıyla sessiz kalmayanlar, üniversiteliler AKP’nin “yüce” adaletiyle tutuklandı. Baştan sona hukuksuzluklarla dolu gözaltı ve tutuklama süreçlerinde, meyve bıçakları, çizgi filmler, korku filmleri, kıyafetler, terör örgütü üyeliği “delili” olarak toplandı. Özel Yetkili Mahkemeler, bu ve benzeri komik delillerle adı bile belli olmayan “terör örgütü” suçlamasını mahkemeye yöneltti. En demokratik hakları, yasadışı suç ilan etmeye çalıştı/çalışıyor.”

Özgür bırak!
Padişah mecliste üniversiteliler hapiste diyen Kolektifler www.ozgurbirak.org sitesinden dayanışma çağrısı yapıyor. Bu siteden Hopa tutsaklarına özgürlük için yapılan imza kampanyasına katılabilirsiniz. Sitede ayrıca Hopa davasını takip edip, hukukun AKP halini görebileceğiniz gibi tutsak üniversitelilerle ilgili haberlere de ulaşılabilirsiniz.

Kaynak: http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=38935 Erişim: 06.08.2011

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: