Emek Dünyası programı IMC TV’de başlıyor

Alternatif televizyonculukta yeni bir soluk olarak bir yıla yakın bir süredir yayın hayatını sürdüren IMC TV’yle EmekDünyası.Net’in işbirliğinin ürünü olan haftalık emek haber programı “Emek Dünyası” yayın hayatına bugün başlıyor.

Emek mücadelesinin nabzı artık İMC TV Emek Dünyası programında atacak.

Alternatif televizyonculukta yeni bir soluk olarak bir yıla yakın bir süredir yayın hayatını sürdüren İMC TV’yle, EmekDünyası.Net’in işbirliğinin ürünü olarak ‘ Emek Dünyası’  haftalık  emek haber programı yayın hayatına başlıyor.

Bugün ilk bölümü yayınlanacak olan Emek Dünyası programı her Çarşamba saat 23.15’de Gökhan Biçici tarafından sunulacak.

İMC EMEK DÜNYASI NASIL BİR PROGRAM OLACAK?

İMC Emek Dünyası, haftanın emek gündemlerinden geriye kalanları, öne çıkan veya fazlaca öne çıkamayan ama çeşitli boyutlarıyla önem taşıyan emek haberlerini dosyalar halinde işleyecek, stüdyo konuklarıyla, stüdyo dışı çekimlerle, hareketli ama derinlikli bir program olacak.

İMC Emek Dünyası, mikrofonlarını ve kameralarını sendikalara, sendikacılara ve emek kurumlarına uzatacaktır. Ama Emek Dünyası bununla yetinmeyecek ve Program kürsüsünü hayatın içine kuracak; sendikalar kadar, örgütsüz, güvencesiz, dışlanmış emekçilerin kendilerini, sorunlarını ve taleplerini ifade edebilecekleri bir program olacaktır.

Emek Dünyası sadece Türkiye işçi hareketinin değil, tüm dünyanın, özellikle de içinde bulunduğumuz coğrafyanın emek mücadelesini nabzını tutacak bir televizyon programı olacaktır.

Emek Dünyası, sayısı hızla artan İMC TV izleyicilerinden başlayarak, toplumun, sendikal hareketi daha yakından tanımasını hedefleyecektir. Toplumsal ölçekte sendikalara karşı son yıllarda artan yabancılaşmanın giderilmesine katkı sağlamak bu programın önemli amaçlarındandır.

Emek Dünyası özellikle işçilerin genç kuşaklarını ve kadınları hedef kitlesi olarak önemseyecektir.

Emek Dünyası, yeni iletişim alanındaki gelişmelerden etkin yararlanarak, sadece program saatinde izlenen değil, sürekli ulaşılabilen ve izlenebilen bir formata sahip olacaktır. Program, sosyal medya alanında son yıllarda ortaya çıkan muazzam gelişmeyi televizyonculuk alanının sunduğu olanaklarla entegre bir şekilde ele alacak klasik televizyonculuk sınırlarını zorlayacaktır.

Emek Dünyası, sendikaların ve emek örgütlerinin desteğiyle hayata geçirilecek bir program olacaktır.

PROGRAM İÇERİĞİ

45 dakika ve canlı olarak yayınlanacak program yoğunluğa ve ihtiyaca bağlı olarak 5-7 arasında haber dosyası içerek. Haftanın öne çıkan gündemi üzerinden kurgulanacak manşet dosyalarının yanı sıra “Ekmeğimi Kazanırken”, “Sosyal Medya’da Emek Gündemi”, “Dünyanın Emeği” gibi sabit bölümler de yer alacak.

Emek Dünyasının bugün yayınlanacak ilk bölümünün ana gündemiyse Eğitim-Sen’in 28-29 Mart tarihleri için ilan ettiği grev ve KESK’in Ankara çağrısı olacak.

emekdünyası

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: