Yeni Medyayı İrdeliyoruz….

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv. ve Sinema Bölümü 4.sınıf seçmeli dersi olan RTS 433 Medyanın Güncel Sorunları kapsamında öğrenci arkadaşlarımız grup olarak veya bireysel çalışarak yeni medya ortamlarında sorun alanları tespit ederek, üretim-metin veya kullanıcı ekseninde, bu sorunlara ilişkin 5 dakikalık videolar ürettiler.  Tespit ettikleri sorunlarda çeşitli görüşmeler yaptılar, sahaya çıktılar…

Yeni medya ortamında nefret söyleminden, türlerinden, kökenlerinden, e-devlet uygulamasının yaygınlığına, Facebook kullanımının yaygınlığına, dijital oyuncunun oyun içi toplumsallaşmasına, Twitter ortamında yanlış enformasyonun hızla yayılması olgusuna, yeni medya ortamlarınsa sansür ve otosansüre, kişisel verilerin gizliliğinin ihlali ve korunaması olgusuna, çevrimiçi haber sitelerinde çalışma koşullarına değin çeşitli sorunlar bu videolarda ele alındı.

Eğitim ve öğretim sürecinde her bireyin kendi sözünü ve bakış açısını uygun araçları, malzemeyi kullanarak üretmesi ve değerlendirmeye amaçması temel bir amaçtır. Bu nedenle, İzlemek-paylaşmak-yaymak ve kanı-yorum-önerileriniz için aşağıda linkimizi tıklayabilirsiniz.

Linkimiz:https://www.youtube.com/user/Medyaninsorunlari

Teaser ve jenerik için Sezai Köse’ye tüm üretimde bulunanlar adına teşekkür ederim…

         
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: