Teknoloji ve iletişim sektörlerinin önde gelen temsilcileri TEKIL09: 9. GSÜ Teknoloji ve İletişim Günleri’nde “Kullanıcı Deneyimi ve Kullanılabilirlik” temasını tartışacak.

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Bilişim Anabilim Dalı  tarafından düzenlenen Galatasaray Üniversitesi Teknoloji ve İletişim Günleri’nin (TEKİL09) dokuzuncusu 24-25 Nisan tarihlerinde GSÜ Kampüsü Aydın Doğan Salonu’nda gerçekleştirilecek. Türk iletişim ve teknoloji sektörlerinin önde gelen temsilcilerinin katılacağı etkinlikte bu yılın teması “Kullanıcı Deneyimi ve Kullanılabilirlik” olarak belirlendi.

İki gün sürecek etkinliğin katılımcıları, Galatasaray Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin, “Engelsiz Bilişim Platformu” gibi konuyla ilgili önemli STK temsilcilerinin ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) temsilcilerinin açılış oturumunda yapacağı konuşmaların yanı sıra, kullanıcı deneyimi ve erişilebilirlik odaklı birçok panel ve atölye çalışmasına da katılabilecek ve teknoloji alanında son dönemde öne çıkan bu başlıklarla ilgili en güncel yaklaşımlardan haberdar olacak.

Turkcell, Garanti Bankası ve Hepsiburada gibi dijital dünyanın farklı temsilcileri ile kullanılabilirlik araştırma-eğitim firmaları ve tasarım-geliştirme firmalarından temsilcilerin de katılacağı panellerde kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirliğe dair sektörün benimsediği yaklaşım ve yöntemler ilk ağızdan paylaşılacak.

Etkinliğin ikinci gününde “Engelsiz Bilişim Platformu” ve “Kullanıcı Deneyimi Profesyonelleri Birliği (UXPA) İstanbul Birimi” işbirliğiyle ilgili uzmanların yönetiminde Türkiye’de ilk kez bir “Erişilebilirlik Atölyesi” düzenlenecek. Bu atölye kapsamında daha önceden seçilen bir kamu sitesinin engelli kullanıcılar için ne seviyede erişilebilir olduğu uluslararası standartlara bağlı kalarak tespit edilecek ve raporlanacak. Rapor daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak.

Katılımcıların sorularıyla zenginleşecek olan TEKİL 09’a katılım ücretsiz. 25 Nisan’da gerçekleştirilecek “Erişilebilirlik Atölyesi” için web sitesinden kayıt olmak gerekiyor.    

Her türlü bilgi için www.tekil.gsu.edu.tr/ adresini ziyaret edebilir, ayrıca tüm gelişmeleri Facebook ve Twitter sayfalarımızdan takip edebilirsiniz:

http://twitter.com/#!/tekilgsu

http://on.fb.me/ZVXJlA

Ayrıntılı bilgi için:

Doç. Dr. Kerem Rızvanoğlu krizvanoglu@gsu.edu.tr

Araş.Gör. Özgürol Öztürk ozozturk@gsu.edu.tr

Tel: 0 212 227 44 80 / 414 – 554

Fax: 0212 227 51 48

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: